Komentowana treść: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
[#1] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
"Żadna z kart ma nie posiadać koprocesora." trochę namieszane przez podwójne zaprzeczenie... miało być "Żadna z kart nie będzie posiadać koprocesora." czy "Żadna z kart nie będzie pozbawiona koprocesora."?
[#2] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Świetna wiadomość. Szczególnie użytkownicy A600 powinni się ucieszyć!
[#3] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
kolejne karty z 030 do A1200, tak jakby było ich za mało... i to jeszcze bez koprocesora....po cholere? sklepy internetowe są pełne fabrycznie nowych 030, to po co robić kolejne? Może czas wznowic 060 z MC68060@75 albo MC68EC060@100MHz?
[#4] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@mars, post #3

Zobacz sobie ile takie 060 kosztuje, przynajmniej nowe :) Kopara może opaść.

Co do informacji - tak jak na eXecu zakomentowałem, moim zdaniem karty do A1200 średnim pomysłem, niemniej do A600 - ciekawa sprawa.
[#5] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@madman15, post #4

Madman: ale Staszek udowodnił, że można kupić 060 w sensownych cenach i w większych ilościach. Wiadomo, że nie będą produkować w tysiącach sztuk. A wydawanie kolejnej karty 030 to średni pomysł imo, ale i tak ważne że coś robią.
[#6] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@madman15, post #4

Ciekawe tylko jest to, skąd biorą złącza krawędziowe do A1200 :P.
[#7] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@pampers, post #5

Wiesz, wystarczy spojrzec na posty osob ktore wrocily do amigowania-sentymentalnie. Kazdemu z nich poleca sie 030 jako najbardziej kompatybilny sprzet. Moze IC czytuja fora :]
[#8] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@AmiChris, post #7

Ale to i tak mały rynek zbytu. Chyba że mają sporą partię 030 do wykorzystania :)
[#9] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Hm... Procesor 030, zwłaszcza taktowany mniej niż 50 MHz (absolutny standard) "skończył się" już naprawdę bardzo dawno temu, jeszcze w czasach, gdy powszechnie używano "klasyków".

Jeżeli takie karty miałyby IMHO mieć dzisiaj jakikolwiek sens, preferowałbym tylko wysokotaktowane 060. Niestety, choć tyle lat minęło, wygląda na to, że dalej jest to nieopłacalne i wręcz niemożliwe...
[#10] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Adam Kulesza, post #9

Muszę przyznać że 030/28Mhz to była moja pierwsza pałerka do A1200. Nie potrafię opisać radości z faktu jakiego kopa dała mojej Amidze ten długi czas temu. Tylko że tak jak napisałem, to było dawno temu..
[#11] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
pamietajcie o kilku detalach: to sa karty w zasadzie pod wdhload, a 030 jest najwydajniejsze pod wzgledem dostepu do chip ramu. nie bedzie tez cyrkow z kompatybilnoscia jak przy 040 i 060. karty maja pamiec sdram - to tez doda kopa, a Jens tak optymalizuje design zeby wyciagnac co sie da. nie zdziwie sie jak jego 030/28 zagnie starego blizzka 030/50.
[#12] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Valwit, post #11

Łał :)
[#13] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@radzik, post #12

pozyjemy zobaczymy. wersja 1200 mnie w sumie rybka. ale a600? bedzie miodzio
[#14] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Valwit, post #11

Dokładnie tak. To jest biznes i chodzi o zysk ze sprzedaży. A że celują w rynek gdzie jest najwięcej potencjalnych kupujących - czyli w A1200+CF+WHDLoad. Ma to jek najbardziej sens.

Ilość osób która chce kupić naprawdę szybką kartę 060@100MHz + SDRAM (z aktywnym chłodzeniem czyli mniej lub bardziej głośny wiatraczek) za więcej niż 500EUR można policzyć na palcach jednej ręki pracownika trataku.
[#15] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@stachu100, post #14

A tam wiatrak. Wystarczy takie chłodzenie jak ja mam na 040 i wiatrak niepotrzebny :P
[#16] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@madman15, post #15

W desktopie????
[#17] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Adam Kulesza, post #9

Nie rozumiesz. Tych osob o ktorych wspomnialem nie interesuje cpu 040,060. Oni chca uruchamiac gierki ktore n tym cpu beda nadal dobrze dzialac. A to ze szybkosciowo to i taka 060 to nedza to wie przeciez kazdy.

Ostatnia edycja: 12.09.10 11:44:52
[#18] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Valwit, post #13

i to jakie. Karty prawie nie do zdobycia. Jak dla mnie rewelka.
[#19] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@stachu100, post #16

Tak, w desktopie. Nic na razie się nie upaliło :)
Jak chcesz to możesz zerknąć w moje graffiti (przez profil), zobaczysz co to za kolos.
[#20] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Mario, post #1

Z tego co wiem, to w języku polskim można stosować podwójne zaprzeczenie. To nie angielski. Dla mnie treść newsa jest zrozumiała jak najbardziej.
[#21] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Tak się zastanawiam w przypadku tych kart jest mowa wyłącznie o motoroli 68030?
[#22] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@madman15, post #19

Spojrzałem w galerię i szczęka opada!
A co ze stacją dyskietek?
Jak nie koliduje ze stacją to stawiam Ci 5 browarow przy następnym spotkaniu.
[#23] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@stachu100, post #22

Już nie koliduje, bo wygląda ciut inaczej - podciąłem.
Jak pojadę na jakieś spotkanie to pewnie wezmę. Ale żebym do Chełma pojechał to sorry, ale autostrada do Rzeszowa musi być, inaczej nie jadę! :)
[#24] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Adam_K, post #20

mozna. i imo tresc tez jest ok. w pelni sie zgadzam.

Ender: tak, tylko 68030. i jak mi odpisano karty beda sprzedawane juz z procem.
[#25] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Valwit, post #24

szkoda ze nie zrobia 2 wersji dla A600 - tanszej i drozszej np z 030/56 + SDRAM 32...ewentualnie CPU w podstawce do pozniejszego upgradu 030. karty beda obiete gwarancja roczna ?

Ostatnia edycja: 13.09.10 09:31:20
[#26] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Mniam, moja a600 juz sie cieszy:).
[#27] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@HOŁDYS, post #25

nie sadze aby sie dalo z tegop co widze w watku. co do podstawek to tez sa sprzeczne informacje, z jendej strony maja byc, z drugiej ma nie byc bo przez nie beda gorsze timingi. pozyjemy zoabczymy. mysle ze 030/28 w a600 da lepsze efekty niz stare apollo
[#28] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Żebyście się nie zdziwili, jak do kart do A1200 też będą wsadzać 030, co wynika jasno z taktowania i ceny karty.
[#29] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Kiv_Master, post #28

Ale nie ma czemu się dziwić, to już pewne że będą to karty z 030 bez zamontowanego FPU. Jest nawet pomysł żeby ne montować podstawki pod FPU coby było taniej.
[#30] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@stachu100, post #29

FPU nie bedzie, pamiec bedzie wlutowana na karte, bez mozliwosci zamiany i tak, dla 1200 bedzie to tez 68030. nie ma mozliwosci zmiany w tych kartach czegokolwiek, nawet zworek nie bedzie. taka filozofia. wszytskjo jest w watki na a1k.org
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem